Kiedy kibice wrócą na stadiony najlepszych klubów świata?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mecze rozgrywane przy pustych trybunach to codzienność wielu piłkarskich spotkań. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzony w związku z nią reżim sanitarny.

Dlaczego piłkarze grają przy pustych trybunach?

Władze państwowe zdecydowały się na ograniczenie udziału kibiców w wydarzeniach sportowych w trosce o bezpieczeństwo. Miejsca, gdzie występują duże skupiska osób (a do takich należą właśnie stadiony piłkarskie), stanowią potencjalne ognisko nowych zakażeń. Jeżeli zatem chcesz uczestniczyć w meczu siedząc na trybunach, musisz śledzić pojawiające się na bieżąco oficjalne komunikaty.


 

Ile osób może wejść na stadion?

Do widoku pustych stadionów musimy się niestety przyzwyczaić. Na trybuny może wejść tylko część kibiców – w zależności od tempa, w jakim pojawiają się kolejne zakażenia, liczba dostępnych wejściówek może różnić się nawet w poszczególnych miejscowościach.

Jak sytuacja wygląda w innych krajach? W Niemczech rozgrywki 2019/20 zostały zakończone bez udziału kibiców. Jednak od nowego sezonu jest szansa na to, że kibice znów będą gościć na trybunach. Szczegóły mają zostać ujawnione w najbliższym czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*