Siatkarska opera mydlana zakończona sukcesem. Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Długo musieli czekać podopieczni Luke’a Reynoldsa na rozegranie decydującego meczu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV. Kiedy jednak wreszcie wyszli na parkiet w rumuńskim Gałaczu, nie zawiedli i rozprawili się z gospodarzami w trzech setach. Znakomitą partię rozegrał Yacine Louati, w ręce którego powędrowała statuetka dla MVP.

Już na początku czwartkowego spotkania uwidoczniła się duża różnica jakości pomiędzy oboma zespołami. Jastrzębianie świetnie grali blokiem (także pasywnym), dzięki czemu szybko wypracowali trzypunktową przewagę. Siatkarze Arcady zaczęli mieć coraz większe kłopoty z kończeniem swoich ataków, a próby plasów czy kiwek nie zaskakiwały gości z Górnego Śląska. Skutecznością imponował zwłaszcza Rafał Szymura, który tylko w pierwszej partii zdobył 5 punktów. W końcówce Pomarańczowi powiększyli prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 25:18.

Druga odsłona rywalizacji to dalsza dominacja aktualnego wicelidera PlusLigi, który rozpoczął od efektownej serii 5:1. Podopiecznym Sergiu Stancu udało się wprawdzie nieco zniwelować straty (8:10), ale wtedy znów dał o sobie znać blok przyjezdnych. Potem punktowe zagrywki dołożyli jeszcze Gladyr, Louati i Szymura (łącznie 4 asy serwisowe w tym fragmencie meczu), co pozwoliło wygrać seta aż 25:16.


Bliźniaczy przebieg miała też ostatnia, trzecia partia. Faworyt turnieju kwalifikacyjnego konsekwentnie budował przewagę wykorzystując wszystkie słabości mistrza Rumunii, który problemy miał już nie tylko w ataku, ale również w przyjęciu. Na nic zdały się liczne roszady dokonywane przez trenera Stancu. Jednostronne zawody zakończył efektowny blok rezerwowego Michała Szalachy.

Jastrzębski Węgiel czekają teraz znacznie poważniejsze wyzwania. 20 listopada ekipa Reynoldsa zmierzy się w lidze z Wartą Zawiercie (4. miejsce w tabeli – przyp. red.), a w przyszłym miesiącu rozegra hitowe pojedynki z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Skrą Bełchatów. Zmagania w fazie grupowej LM rozpoczną się natomiast w dniach 8-10 grudnia. W grupie C przedstawiciel ligi mistrzów świata skonfrontuje siły z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys oraz ACH Volley Ljubljana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*