Liga Mistrzów CEV: Nowy format rozgrywek korzystny dla naszych zespołów. Turnieje grupowe odbędą się w Polsce!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodząca edycja Ligi Mistrzów CEV odbędzie się w zupełnie nowej formule – dzięki temu do minimum zostanie zredukowana liczba zagranicznych podróży uczestników tych prestiżowych rozgrywek. Decyzja władz Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej jest korzystna zwłaszcza dla polskich zespołów, które wszystkie mecze fazy grupowej rozegrają nad Wisłą!

Reorganizacja dotychczasowego formatu siatkarskiej Ligi Mistrzów to pokłosie pogarszającej się sytuacji epidemicznej. W porozumieniu z krajowymi federacjami, a także władzami poszczególnych klubów uczestniczących w tegorocznej edycji LM, decydenci CEV wypracowali nowy system rozgrywek, mający na celu znaczące ograniczenie przemieszczania się zespołów po Europie. Faza grupowa będzie teraz składać się z dwóch mini-turniejów w systemie „każdy z każdym”, a nie – jak w poprzednich latach – serii spotkań domowych i wyjazdowych. W gronie dziesięciu gospodarzy znalazły się aż dwa polskie kluby – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Skra Bełchatów.

„Cieszymy się, że mamy możliwość zorganizowania turnieju w Kędzierzynie-Koźlu. Gra we własnym obiekcie to duży atut, a w momencie, w jakim się znajdujemy tym większy, bowiem unikamy podróżowania po Europie. Liczymy i wierzymy, że sytuacja związana z epidemią do tego czasu uspokoi się na tyle, że organizacja turnieju nie będzie zagrożona. Ze swojej strony zapewniamy, że dostosujemy się do wszystkich wytycznych i wymogów, jakie zostaną przed nami postawione zarówno przez Europejską Federację Siatkówki, jak i organy sanitarne w Polsce. Mamy nadzieję, że ten turniej będzie początkiem naszej drogi ku awansowi do kolejnej rundy Ligi Mistrzów” – powiedział Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Rywalizacja europejskiej czołówki rozpocznie się na początku grudnia. Inauguracyjny trzydniowy mini-turniej zostanie rozegrany w Trydencie (1-3 XII), a następne w Kędzierzynie-Koźlu, Berlinie, Tours (wszystkie w terminie 8-10 XII) i Roeselare (15-17). Podopieczni Nikoli Grbicia we własnej hali podejmą tureckie Fenerbahçe, belgijski Lindemans Aalst oraz ekipę z Bełchatowa, która z kolei zorganizuje u siebie drugi turniej grupowy (26-28 I 2021). Kilka dni później w tej roli wystąpią także Sir Safety Perugia, Zenit Kazań, Azimut Modena oraz VfB Friedrichshafen (9-11 II 2021).

W Lidze Mistrzyń będzie obowiązywał identyczny schemat jak u panów, a gospodyniami dwóch turniejów będą ekipy TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*