Mecze reprezentacji polski w siatkówce 2023

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polska siatkówka, zarówno męska, jak i kobieca, od lat nie schodzi z najwyższych pozycji światowych rankingów. Za nami polski finał Ligi Mistrzów oraz zwieńczenie klubowego sezonu, a zatem wracamy do emocji związanych z siatkówką reprezentacyjną. Wyobraźnię kibiców rozpala z pewnością zbliżający się turniej kwalifikacyjny na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbica, którzy mają na koncie wicemistrzostwo świata, powalczą o jedno z 11 miejsc na tej prestiżowej imprezie. W połowie września o udział w IO zagrają nasze siatkarki, wcześniej jednak będą miały okazję sprawdzić się w ramach Mistrzostw Europy. Tuż przed tym turniejem mężczyźni również przystąpią do finałów Mistrzostw Europy z nadzieją na medale, a nawet najwyższy stopień podium. A to tylko część wydarzeń, jakie kibice polskiej siatkówki reprezentacyjnej będą mieli okazję śledzić w drugiej połowie 2023 roku.

  • Siatkówka reprezentacyjna w 2023 roku – co czeka kibiców
  • Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn
  • Walka o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Siatkówka reprezentacyjna w 2023 roku – co czeka kibiców

Świetny występ naszych siatkarek w Lidze Światowej daje kibicom duże nadzieje na awans na IO w Paryżu oraz świetny występ na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Europy. Te same wyzwania czekają w najbliższym czasie naszych siatkarzy. Podopieczne Nikoli Grbica od lat utrzymują się w światowej czołówce, czas potwierdzić oczekiwania kibiców. Mecze reprezentacji Polski w siatkówce 2023 zapowiadają wielkie emocje i starcia z najsilniejszymi rywalami.

Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn

Od 15 sierpnia do 3 września w Gandawie rozgrywane będą Mistrzostwa Europy, w ramach których nasze reprezentantki zmierzą się w grupie ze Słowenkami, Serbkami, aktualnymi mistrzyniami świata, Węgierkami, Ukrainkami, a także Belgijkami. Już 28 sierpnia, a zatem przed zakończeniem turnieju kobiet, rozpocznie się turniej europejskich mistrzów dla naszych reprezentantów. Turniej organizowany we Włoszech, Izraelu, Bułgarii i Macedonii Północnej gromadzi najlepsze ekipy starego kontynentu. Nasi zmierzą się w grupie z Macedonią Płn., Czarnogórą, Holandią, Danią i Czechami.

Walka o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Poza walką o europejski laur priorytetem w letniej przerwie między rozgrywkami klubowymi, zarówno dla kadry kobiecej, jak i męskiej, pozostaje turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku. Siatkarze zagrają o awans między 30 września a 8 października, siatkarki w dniach 16-24 września.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*