Narciarstwo alpejskie: Najlepszy start w karierze Maryny Gąsienicy-Daniel!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maryna Gąsienica-Daniel – najlepsza polska narciarka alpejska – zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata od niemal dwóch lat! W austriackiej miejscowości Zuers zajęła dziewiąte miejsce w slalomie równoległym.

W porannych kwalifikacjach Polka zajęła 12. miejsce i już wtedy było wiadomo, że zanotuje najlepszy start w swojej karierze. Dotychczas jej najlepszym wynikiem była 17. lokata w slalomie równoległym w Courchevel, a ostatnie punkty PŚ zdobyła w tej samej konkurencji w lutym 2019 roku w Mariborze – wtedy była 18.

W niedzielę odpadła w 1/8 finału z Amerykanką Paulą Moltzan. Przegrała jednak tylko o 0,19 sekundy, a jej rywalka doszła aż do finału. Gdyby Gąsienica-Daniel jechała w którejkolwiek innej parze, ten czas dałby jej awans do ćwierćfinału.

W finale Moltzan przegrała jednak ze Słowaczką Petrą Vlhovą – tylko dlatego, że w drugim przejeździe przewróciła się na jednej z ostatnich tyczek. Gdyby nie to, prawdopodobnie by wygrała. Dla Vlhovej to piąta wygrana z rzędu w slalomie.

26-letnia Gąsienica-Daniel i tak osiągnęła najlepszy wynik dla polskiego narciarstwa alpejskiego od lat osiemdziesiątych, kiedy to miejsca na podium oraz w pierwszej dziesiątce konkursów zajmowały siostry Małgorzata i Dorota Tlałka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*