NBA: Sezon 2020/21 oficjalnie bez Meczu Gwiazd!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaplanowany na 14 lutego Mecz Gwiazd NBA w Indianapolis został przełożony – poinformowały władze najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Powodem takiej decyzji jest nieustanne zagrożenie epidemiczne.

Mecz Gwiazd NBA w przyszłym roku nie odbędzie się, bo w kalendarzu po prostu nie ma miejsca na nowy termin. Najbliższe „okienko” przypadło na weekend 16-18 lutego, ale… dopiero w 2024 roku. All Star Game (i pozostałe poprzedzającego wydarzenia) w sezonie 2021/22 odbędzie się bowiem w Cleveland, a rok później w Salt Lake City.

„Jesteśmy rozczarowani, że All Star Game nie odbędzie się w 2021 roku w Indianapolis, ale nie możemy się doczekać, aż Pacers i miasto będzie gospodarzem tej imprezy w 2024 roku” – zakomunikował komisarz ligi Adam Silver.

Nie wiadomo jeszcze, czy nie dojdzie do skutku wyłącznie Mecz Gwiazd, czy również poprzedzające go wydarzenia, takie jak konkurs wsadów i konkurs rzutów za trzy punkty. Być może zmieni się tylko ich lokalizacja.

Włodarze NBA podali również inne kluczowe daty nadchodzącego sezonu. Liga wystartuje we wtorek 22 grudnia, zaś play-offy mają rozpocząć się w maju przyszłego roku.

2020-21 NBA Season Key Dates 🗓

Opublikowany przez NBA Piątek, 20 listopada 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*