Bundesliga: Królewski hat-trick Lewandowskiego! Rekord Gerda Müllera coraz bliżej!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

To był kolejny wspaniały popis najlepszego piłkarza świata! Robert Lewandowski w nieco ponad 20 minut ustrzelił hat-tricka perfekcyjnego, pokonując Gregora Kobela strzałami prawą i lewą nogą, a także głową. Bayern Monachium, mimo gry przez niemal całe spotkanie w osłabieniu, wysoko pokonał VfB Stuttgart 4:0, a kapitan reprezentacji Polski znacząco przybliżył się do historycznego rekordu Gerda Müllera.

Oficjalna zgoda na występ w prestiżowym meczu z Anglią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 podziałała na Roberta Lewandowskiego niezwykle mobilizująco. W sobotnie popołudnie super snajper Bayernu zanotował przeciwko znajdującemu się w górnej połowie tabeli Stuttgartowi klasycznego, w dodatku królewskiego hat-tricka. A przecież od 12. minuty Bawarczycy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa! Od tego momentu na przestrzeni niespełna pół godziny mistrzowie Niemiec zaaplikowali jednak ekipie Pellegrino Matarazzo aż 4 gole, potwierdzając swoją dominację na krajowym podwórku.

Wynik spotkania na Allianz Arenie otworzył niezawodny Lewandowski, kapitalnie wyprzedzając w polu karnym defensora VfB. Po chwili efektowną akcję zespołową, napędzoną przez Thomasa Müllera, pewnie wykończył Serge Gnabry, a ledwie kilkadziesiąt sekund później piękną główką nie do obrony popisał się drugi najlepszy strzelec w historii Bundesligi (271 goli). Ostatnie trafienie także należało do Polaka, który zaliczył tym samym swojego czwartego hat-tricka w bieżących rozgrywkach. Po zmianie stron „Lewy” miał nawet szansę na piłkarską „karetę”, ale nie trafił z kilku metrów do niemal pustej bramki. Swój spektakularny występ RL9 zakończył w 70. minucie, zastąpiony przez Érica Maxima Choupo-Motinga.

Po 26. kolejkach Lewandowski ma na koncie już 35 goli i 6 asyst. Zachowując tak wysoką skuteczność 32-letni napastnik nie tylko wyrówna nieosiągalny przez pół wieku rekord Gerda Müllera (40 bramek w sezonie), ale jeszcze go wyśrubuje!

Teraz lidera klasyfikacji Złotego Buta czekają trzy mecze kwalifikacyjne pod wodzą nowego selekcjonera Paulo Sousy, a na początku kwietnia dwie arcyważne, hitowe konfrontacje w Niemczech – wyjazdowa rywalizacja z RB Lipsk w Bundeslidze oraz domowa potyczka z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

W równolegle rozgrywanych spotkaniach Eintracht Frankfurt rozgromił 5:2 Union Berlin, a dubletem popisał się wicelider klasyfikacji strzelców za Odrą – André Silva (21 goli). Kolejnego doppelpacka upolował też Erling Braut Haaland, mający taki sam dorobek bramkowy jak Portugalczyk, jednak to nie wystarczyło, aby jego Borussia Dortmund wywiozła komplet punktów z Kolonii (2:2). Na najniższym stopniu ligowego podium umocnił się Wolfsburg, który pokonał 2:1 Werder Brema.

Na zdjęciu wyróżniającym: Robert Lewandowski; foto: Rufus46 / Wikimedia Commons