Pewne zwycięstwo Rakowa, haniebna porażka Lecha – III runda eliminacji do Ligi Konferencji w pigułce

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Raków Częstochowa nie rozczarował, pewnie wygrywając ze Spartakiem Trnava 2:0 i zapewniając sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. W międzyczasie skompromitował się Lech Poznań – mistrz Polski musiał uznać wyższość… mistrza Islandii.

Niezawodny Raków

Marek Papszun od samego początku zapowiadał, że jedynym celem jego drużyny w starciu z niżej notowanym jest pewne zwycięstwo. Częstochowianie potwierdzili słowa szkoleniowca i pokonali drugą ekipę minionego sezonu ligi słowackiej 2:0. Bohaterem spotkania po stronie Rakowa po raz kolejny okazał się Ivi Lopez, autor dwóch trafień.

Problemów Lecha ciąg dalszy

W zupełnie innych nastrojach po pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji z pewnością są piłkarze Lecha Poznań. Mistrz Polski znów nie zagrał na miarę oczekiwań, w efekcie ulegając swojemu odpowiednikowi z Islandii – Vikingurowi Reykjavik. Haniebne dla polskiego klubu spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy, co spotkało się z gigantyczną krytyką w mediach.

Kiedy kolejne mecze?

Spotkania rewanżowe odbęda się już za niespełna tydzień, w piątek 11 sierpnia – Raków zagra o godzinie 18:00, zaś Lech o 20:30. O ile o awans klubu z Częstochowy polscy kibice mogą być raczej spokojni, o tyle udział Lecha w tegorocznych pucharach – biorąc pod uwagę fatalną formę Kolejorza – w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania.

Zdj. głóne: Joshua Hoehne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*