PGE Ekstraliga: Fogo Unia Leszno ponownie mistrzem Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fogo Unia Leszno czwarty raz z rzędu drużynowym mistrzem Polski! W finałowym rewanżu PGE Ekstraligi gospodarze robili aż 59:30 Stal Gorzów z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem w składzie. Podium w zakończonym w miniony weekend sezonie 2019/20 uzupełniła Betard Sparta Wrocław.

W piątek, w pierwszym meczu finałowym, Moje Bermudy Stal Gorzów wyszarpała zwycięstwo z Fogo Unią Leszno 46:44. W rewanżu na stadionie im. Alfreda Smoczyka obrońcy tytułu potwierdzili jednak, że u siebie są nie do zatrzymania. Totalnie zdominowali rywali, w składzie których nie brakuje przecież największych gwiazd czarnego sportu. Już po pierwszej serii prowadzili 17:7, po drugiej – 30:12. Po jedenastej gonitwie i wykluczeniu Bartosza Zmarzlika było jasne, że drużynowym mistrzem Polski została Unia.

Dla leszczynian to już czwarty tytuł z rzędu i osiemnasty w historii. Umocnili się na prowadzeniu w tabeli wszech czasów, a takiej serii kolejnych mistrzostw kraju nie widziano w Ekstralidze od 42 lat. W ostatnim meczu sezonu dla Unii najlepiej punktowali Bartosz Smektała (13+1), Piotr Pawlicki (11+1) oraz Emil Sajfutdinow (11). Za to doświadczony Janusz Kołodziej zdobył już ósme mistrzostwo w karierze.

W meczu o trzecie miejsce żużlowcy Betard Sparty Wrocław pokonali Falubaz Zielona Góra 50:40. W pierwszym spotkaniu było 37:32 dla Falubazu, więc brązowe medale zostały we Wrocławiu. W barwach gospodarzy najlepiej jechali Chris Holder (14), Maciej Janowski (13+1) i Max Fricke (13). Gościom nie wystarczył fenomenalny występ Martina Vaculíka (18).

Unia zdominowała również rywalizację o „Szczakiele”, czyli indywidualne nagrody w PGE Ekstralidze. Jej przedstawiciele zostali wybrani niespodzianką sezonu (Jaimon Lindsey), juniorem sezonu (Dominik Kubera), trenerem sezonu (Piotr Baron) i obcokrajowcem sezonu (Emil Sajfutdinow). Jedynie tytuł zawodnika sezonu powędrował do Zmarzlika ze Stali Gorzów. Z ligi spadł PGG ROW Rybnik.


https://www.facebook.com/unialesznoks/posts/3526957770718237

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*