Przygotuj kręgosłup na wiosnę! Te rzeczy musisz zrobić zanim rozpoczniesz wiosenne prace

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przygotuj kręgosłup na wiosnę! Te rzeczy musisz zrobić zanim rozpoczniesz wiosenne prace

Materiał Partnera

Inne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiosna kojarzy nam się ze słońcem, budzeniem się do życia, spędzaniem czasu w ogródku, a także z wiosennymi porządkami. Niestety, dla większości z nas oznacza to jednocześnie konieczność schylania się i wzmożony wysiłek dla naszych pleców, które nierzadko w okresie zimowym miały mały odpoczynek od wielu czynności. Jak przygotować swoje plecy na wiosenne wojaże w ogrodzie i w zakamarkach szaf? Podpowiadamy!

1. Zbilansowana dieta

Nie ma co się oszukiwać – im cięższa jest waga naszego ciała, tym większe obciążenie dla naszego kręgosłupa. Dlatego właśnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobiegnięcie bólu pleców po wiosennych wysiłkach jest lekkostrawna dieta, która pozwoli nam zrzucić kilka kilogramów, a tym samym odciążyć kręgosłup. Zrezygnujmy więc ze słodyczy i żywności wysoko przetworzonej, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Aby zapobiec zwyrodnieniom kręgosłupa nasza dieta powinna być bogata w warzywa, produkty roślinne oraz produkty mleczne. Warto spożywać jak najwięcej ryb, oliwy z oliwek oraz oleju lnianego, które bogate są w kwasy omega-3. 

2. Zdrowy sen

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że znaczna część dolegliwości związanych z kręgosłupem spowodowana jest… nieodpowiednimi warunkami do spania! Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin dziennie – jeśli więc przez tyle godzin nasz kręgosłup będzie znajdować się w nieodpowiedniej pozycji, wówczas nic dziwnego, że częściej odczuwamy dolegliwości kręgosłupa. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego materaca – powinien on być nie za miękki, nie za twardy, a także uginać się pod ciężarem ciała o 3cm. Najlepszą pozycją do spania dla naszego kręgosłupa to pozycja na wznak – leżenie na plecach, bez żadnego skrętu, pomoże odciążyć wszystkie stawy i mięśnie. Jeśli jednak nie lubmy spać na plecach, odpowiednią pozycją jest także spanie na prawym boku z lekko ugiętymi nogami.

3. Rehabilitacja kręgosłupa

Jednym ze świetnych sposobów, by szybko zregenerować nasz kręgosłup na wiosnę jest skorzystanie z turnusu rehabilitacyjnego, który będzie specjalnie dedykowany dolegliwościom pleców. Ważne jest, aby na takim turnusie była zapewniona opieka medyczna, masaże rehabilitacyjne oraz gimnastyka. Dodatkowym atutem będzie strefa jacuzzi oraz sauny, które zmniejszają napięcie mięśni i pozytywnie wpłyną na elastyczność włókien mięśniowych. Niewątpliwie najlepszym wyborem będzie turnus rehabilitacyjny nad morzem, podczas którego będziemy mogli spacerować po plaży i wdychać tym samym jod, który pozytywnie wpływa na pracę mięśni, układ nerwowy oraz układ krążenia.

Wiosna nie musi kojarzyć się z bólem kręgosłupa – zadbaj o swoje plecy już teraz, a prace w ogrodzie i porządki w domu nie będą Ci straszne!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*