Rakiety do squasha: najważniejsze cechy dobrego sprzętu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Squash to dość popularny sport, uprawia go coraz więcej Polaków, szczególną popularnością cieszy się w większych miastach. Jest bardzo angażujący i uprawianie go wiąże się poddawaniu organizmu dużemu wysiłkowi, Styl tej gry jest bardzo dynamiczny. Poza kortem do squasha uprawiane tego sportu wymaga jedyni dwóch rakiet piłki oraz odpowiedniego stroju. W sklepach można znaleźć wiele rakiet, które różnią się pod wieloma względami. Sprawia to, że wybór odpowiedniej rakiety nie jest wcale prosty.

Dobra rakieta do squasha — jak wybrać?

Wybór rakiety powinien się opierać na dostosowaniu jej parametrów pod daną osobę. Mimo prostego wyglądu mogą się różnić pod wieloma aspektami, dlatego znalezienie odpowiedniego sprzętu wymaga zapoznania się z różnymi modelami. Można to zrobić, wypożyczając je przy kortach do squasha. Jednocześnie trzeba pamiętać, że jest kilka cech, które mają znaczny wpływ na komfort użytkowania rakiety.

Ciężar rakiety

Jedną z najważniejszych cech rakiety do squasha jest jej ciężar. Nie oznacza to, że jest jedna idealna waga dla rakiety, która najlepiej się sprawdzi. Zupełnie odwrotnie, jej ciężar powinien zostać dopasowany do gracza. Ma on znaczny wpływ na rezultaty w trakcie gry. Im rakieta cięższa, tym odbicie piłeczki będzie mocniejsze, ale z drugiej strony kontrola nad piłką będzie mniejsza. Z kolei lekkie rakiety to słabsze odbicia, ale za to większa nad nimi kontrola.

W squashu wyróżniamy kategorie wagowe:

  • >180g – rakiety bardzo ciężkie
  • 145 – 180g – rakiety ciężkie
  • 130 – 145g – rakiety lekkie
  • < 130g – rakiety bardzo lekkie.

Jednocześnie dla osób początkujących zalecane są rakiety cięższe, dzięki temu mniej siły będzie potrzebne do odbicia piłeczki, a co za tym idzie, dłużej osoba początkująca będzie w stanie efektywnie grać.

Materiał wykonania rakiety

Najczęściej w sklepach rakiety do squasha są wykonane z dwóch rodzajów materiałów. Podstawowe rakiety są zrobione z aluminium. Sprawia to, że są stosunkowo ciężkie, ale za to bardzo wytrzymałe. Osobie początkującej często może zdarzać się uderzyć w ścianę lub podłogę. Aluminiowa rakieta wytrzyma większość takich uderzeń i pozwoli doskonalić umiejętności bez konieczności częstej wymiany sprzętu.

Druga opcja to rakiety grafitowe. Są one przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Cechują się dużą lekkością, dzięki której bez problemu można szybko manewrować i mieć wysoką precyzję podczas odbijania piłki.

Ciężar oraz materiał, z którego jest wykonana rakieta to jedne z najważniejszych cech dobrego sprzętu. Oczywiście nie należy zapomnieć o innych cechach takich jak wyważenie, kształcie czy naciągu. Najważniejsze jednak jest to, by dobrać rakietę pod swoje preferencje, bez tego nawet najdroższy sprzęt nie da nam dużej satysfakcji z gry.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*