Robert Lewandowski czwartym piłkarzem świata!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polak zajął czwarte miejsce w plebiscycie francuskiego magazynu „France Football”. Drugi rok z rzędu otrzymał także prestiżową nagrodę dla najlepszego strzelca roku. 

Najlepszym piłkarzem sezonu 2021/2022 został pochodzący z Francji napastnik Realu Madryt Karim Benzema. Wyróżnienie to nie jest dla nikogo niespodzianką.  Dyspozycja 34-letniego zawodnika była jednym z kluczowych elementów, który pozwolił Królewskim wygrać poprzednią edycję Ligi Mistrzów. Polskim reprezentantem w  głosowaniu był dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański, który, jak przyznał po gali wręczenia nagród, sam głosował na Benzemę, a Roberta Lewandowskiego umieścił na drugim miejscu. Tym samym statuetka Złotej Piłki po raz kolejny umknęła polskiemu napastnikowi, ale jego świetny sezon został doceniony w inny sposób.  

Nagroda im. Gerda Muellera 

Udany, jak się później okazało ostatni, sezon w Bayernie Monachium oraz imponujący początek w FC Barcelonie sprawiły, że Robert Lewandowski drugi rok z rzędu otrzymał prestiżową nagrodę im. Gerda Muellera. Polak przyznał, że jest bardzo dumny z otrzymania takiej nagrody. Podkreślił również, że „Gerd Mueller był i zawsze będzie dla mnie wielką inspiracją”. Nie obyło się również bez ważnych podziękowań, kapitan polskiej reprezentacji zwrócił się do swoich byłych i obecnych kolegów z boiska „Dziękuję za wszystko, co razem przeżyliśmy. Zawsze będę to pamiętać i doceniać. Mój obecny klub – FC Barcelona – jest tu ze mną. Dziękuję za zaufanie i możliwość napisania nowego rozdziału w mojej karierze”. 

zdj. główne: Ariel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*