Skoki narciarskie: Weekend w Sapporo wypadł z kalendarza Pucharu Świata

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizatorzy konkursu w japońskim Sapporo odwołali zaplanowane na początek przyszłego roku zawody Pucharu Świata na słynnej skoczni Okurayama. Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem na wyspie Hokkaido.

Zmagania kobiet w Kraju Kwitnącej Wiśni miały odbyć się w weekend 9-10 stycznia, zaś rywalizacja mężczyzn dokładnie cztery tygodnie później. Plany organizatorów pokrzyżowała jednak pandemia – na przestrzeni ostatnich miesięcy na drugiej pod względem wielkości japońskiej wyspie odnotowano bowiem kilkukrotny wzrost liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Zawody w Sapporo od 1980 roku regularnie znajdowały się w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich (z przerwami w sezonach 1982/83, 2006/07 oraz 2017/18). Zostały tam zorganizowane już 74 konkursy, w których pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali Polacy – Adam Małysz (trzykrotnie), Maciej Kot (ex aequo z Peterem Prevcem) oraz Kamil Stoch. Ten ostatni dzierży zresztą fenomenalny rekord dużej skoczni. W ubiegłym roku Orzeł z Zębu uzyskał na Okurayamie aż 148,5 metra.

FIS nie podjął jeszcze decyzji, które miasto zastąpi Sapporo. Wśród chętnych do wypełnienia powstałej luki wymienia się m.in. niemieckie Klingenthal. Na razie skoczkowie przygotowują się do inauguracji sezonu w Wiśle, która ma nastąpić zgodnie z planem w weekend 20-22 listopada.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*