Wakacje na Majorce – jak się przygotować do wyjazdu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urlop na Majorce to propozycja dla tych turystów, którzy chcą połączyć ze sobą wypoczynek na plaży oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Wyspa oferuje atrakcje dla par, ale także dla całych rodzin z małymi dziećmi. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na Majorkę sam, czy z biurem podróży – możesz przeżyć niezapomniane chwile. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio się przygotować do takiego wyjazdu.

Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?

Wybrałeś Majorkę jako cel swojej wakacyjnej podróży? Czeka Cię bardzo trudna decyzja. Musisz zdecydować, czy ma to być wycieczka z biurem podróży, czy zorganizowana na własną rękę. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Wybierając opcję wyjazdu z biurem nie musisz tak naprawdę niczym się przejmować. Samodzielna organizacja wymaga nieco więcej zaangażowania – można natomiast sporo zaoszczędzić.

Znajdź miejsca, które chciałbyś odwiedzić

Wiele osób uważa, że Majorka to tylko idealnie czysta woda i piękne plaże. Oczywiście te również tam znajdziesz. Wyspa natomiast oferuje naprawdę sporo do zwiedzania. Jeżeli więc nie przepadasz za tym, aby siedzieć w jednym miejscu – trafiłeś idealnie. Oprócz urokliwych miasteczek z dawną architekturą znajdziesz także pałac królewski La Almudaina czy renesansowe kościoły. Więcej pomysłów na główne punkty podróży znajdziesz także na stronie: https://rankomat.pl/turystyka/wakacje-na-majorce.

Zadbaj o bezpieczeństwo – swoje i bliskich

Majorka nie jest niebezpiecznym miejscem, dlatego wybierając się na tę wyspę nie masz się czego obawiać. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych wyjazdów, należy zachować podstawy bezpieczeństwa, tzn.:

  • nie wdawać się z rozmowy z nieznajomymi i podejrzanymi osobami,
  • nie wędrować po zmroku bocznymi uliczkami,
  • zwracać uwagę na otoczenie korzystając ze środków publicznego transportu (można w nich spotkać kieszonkowców),
  • nie oddalać się od swoich rzeczy na plaży – zawsze lepiej, aby pilnowała ich jedna osoba.

Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa na podróż – to dobry pomysł!

Chociaż Majorka jest wyspą, na której możesz korzystać z opieki medycznej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jeżeli jesteś ubezpieczony w kraju, to jednak warto zastanowić się nad zakupem dodatkowej polisy. Zastanawiasz się dlaczego? Zdecydowania większość przypadków, w których korzysta się z pomocy medycznej, dotyczy wypadków np. podczas aktywności sportowych. Wówczas głównie ze względu na ból liczy się szybka pomoc. W publicznych placówkach może to być problem. Decydując się na ubezpieczenie na wakacje np. na stronie: https://rankomat.pl – możesz korzystać z prywatnej opieki, a i tak otrzymasz zwrot kosztów.

Ponadto ubezpieczenie turystyczne to także dość rozsądne rozwiązanie w związku z nadal panującą na świecie pandemią koronawirusa. Decydując się na nie, zarówno Ty, jak i Twoi bliscy możecie liczyć na pokrycie wydatków związanych z testami, kwarantanną czy nawet hospitalizacją. Biorąc pod uwagę koszt polisy, który jest naprawdę niewielki w przeliczeniu na osobę, warto udać się na wakacje z pewnością, że nawet w razie problemów – będziesz mieć zapewnioną pomoc.

Zdjęcie główne:Polina Rytova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*