Skoki narciarskie: WSS Wisła drużynowym mistrzem Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł z klubu WSS Wisła zostali w niedzielę drużynowymi mistrzami Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął zakopiański AZS, a trzecie TS Wisła Zakopane.

To był konkurs pięknych skoków. Po sobotnim, indywidualnym triumfie odniesionym przez Dawida Kubackiego, w drużynowych mistrzostwach Polski wystartowało aż czternaście zespołów. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe Wisła wystawiło skład w kolejności: Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł. Właśnie ta ekipa prowadziła w stawce od pierwszej do ostatniej serii. Walkę z nią nawiązał jedynie AZS Zakopane, ale przewaga Wisły od początku była duża i pewna.

WSS Wisła zdobyło aż 511 punktów. AZS uzbierał 458,5 pkt, a trzecie na podium TS Wisła Zakopane I – 446 pkt. KS Eve-nement Zakopane startował bez przeziębionego Kamila Stocha i mimo dobrych skoków Dawida Kubackiego nie miał szans na sukces (zajął dopiero szóste miejsce, gromadząc 344,5 pkt – przyp. red.). To były siódme drużynowe mistrzostwa Polski w historii. Po raz pierwszy triumfował w nich zespół z Wisły.

Medaliści drużynowych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich 🇵🇱
🥇 Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 👉 Piotr Żyła,…

Opublikowany przez Polski Związek Narciarski Niedziela, 18 października 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*