Te stoki w Polsce warto odwiedzić

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zimowe miesiące to doskonały czas na wyjazd w góry. Polskie kurorty gwarantują cudowne widoki oraz bogatą infrastrukturę. Miło spędzić tu czas mogą narciarze o różnym stopniu zaawansowania. Gdzie warto wybrać się na narty i jak się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wybrać się na narty?

Jazda na nartach lub snowboardzie są nie tylko świetną formą rozrywki, ale także aktywnością fizyczną, która ma wpływ na naszą kondycję oraz mięśnie. Podczas uprawiania sportu ćwiczymy także koordynację. Na nartach czy snowboardzie mogą jeździć już nawet kilkuletnie dzieci. Jest to zdecydowanie forma aktywności, która sprawdzi się w przypadku ludzi w różnym wieku. Bardzo ważna jest odpowiednia technika, dlatego warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia pod okiem specjalisty, który nie tylko nauczy nas jak jeździć, ale także np. jak upadać, by zminimalizować ryzyko kontuzji. Wiele kurortów oferuje takie lekcje na swoich stokach.

Gdzie warto wybrać się na narty w Polsce?

W Polsce znajdziesz wiele miejsc, w których nie tylko możesz poszusować na stokach o różnym stopniu zaawansowania, ale także wypożyczysz sprzęt czy napijesz się gorącej czekolady. Będziesz mógł się także posilić pysznym posiłkiem w jednej z restauracji. Kurorty oferują także noclegi. Najwspanialsze kurorty narciarskie w miejscowościach takich jak:

  • Czarna Góra;
  • Białka Tatrzańska;
  • Szczyrk;
  • Jaworzyna Krynicka;
  • Zieleniec;
  • Szklarska Poręba;
  • Kasprowy Wierch;
  • Dwie Doliny – Wierchomla i Muszyna;
  • Wisła;
  • Kasina Ski na Śnieżycy.

Są to bez wątpienia najlepsze stoki w Polsce (zobacz na https://www.polisanarciarska.pl/). Warto wybrać się na nie, nie tylko zimą. 

Jak się przygotować na stok?

By móc korzystać z uroków polskich stoków, należy się dobrze przygotować. Oczywiście musisz wyposażyć się w ciepłe, nieprzemakalne ubrania, ale także sprzęt taki jak narty, kask czy gogle. Możesz je kupić lub wypożyczyć na miejscu. Bardzo ważna jest także niezbędna wiedza na temat oznaczeń oraz poruszania się po stoku. Wybierając się na stok, powinieneś mieć także ubezpieczenie narciarskie. W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego koszt i zakres polisy będą różne. Warta Travel Plus oferuje rozszerzenie SKI PLUS, które przeznaczone jest dla narciarzy i snowboardzistów. Rozszerzenie związane z amatorskim lub wyczynowym uprawianiem sportów zimowych jest niezmiernie ważne. Sprawdź, czy polisa je ma, zanim ją kupisz. W przeciwnym razie możesz nie otrzymać odszkodowania. Polisa Warta Travel Plus ma wiele rozszerzeń, można w jej ramach np. ubezpieczyć swój sprzęt i otrzymać pieniądze w przypadku, gdy zostanie nam on skradziony. Ciekawą opcją jest także rozszerzenie SKI PLUS, które umożliwia zwrot środków za karnet, który nie został zrealizowany z powodu choroby lub wypadku (https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-narciarskie-warta-travel-plus-czy-warto-kupic-). Jeśli chcesz być pewien, w razie kontuzji, nie zostaniesz bez pomocy, wybierz dobrą polisę. Najkorzystniejszą opcję pozwoli Ci wybrać porównywarka cen ubezpieczeń. Warto z niej skorzystać.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*