WTA Adelaide 2021: Szybki i efektowny tenis zapewnił Świątek awans do ćwierćfinału

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek w 75 minut rozprawiła się z Maddison Inglis 6:1, 6:3 i w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Adelajdzie. W najbliższy czwartek najlepsza polska tenisistka zmierzy się z Amerykanką Danielle Rose Collins.

Tym razem 18. rakieta świata błyskawicznie odarła rywalkę ze złudzeń. Mocnymi returnami ustawiała sobie wiele wymian i rozrzucała Australijkę po korcie, zmuszając ją do błędów. W arsenale jej zagrań nie brakowało również efektownych skrótów czy lobów, jak w szóstym gemie, kiedy to Polka po raz drugi zdobyła przełamanie. Najwięcej emocji przysporzył ostatni gem, w którym Świątek zmarnowała dwie piłki setowe i dopiero przy trzeciej okazji zamknęła premierową partię.

W drugim secie jakość gry Inglis znacząco się poprawiła – zwłaszcza w polu serwisowym. Obie tenisistki skutecznie pilnowały jednak własnego podania i zanosiło się na bardzo wyrównaną walkę. Przełamanie nastąpiło w siódmym gemie, w którym podopieczna Piotra Sierzputowskiego ponownie wykorzystała swój silny oraz precyzyjny forhend. Jej przewaga fizyczna, jak i mentalna, nie podlegała tego dnia dyskusji, co zaowocowało zresztą kolejnym break pointem. Trwające 75 minut spotkanie zakończyło się posłaniem piłki w siatkę przez zawodniczkę rodem z Perth.

Już we czwartek 25 lutego Igę Świątek czeka ćwierćfinałowa potyczka z Danielle Collins (WTA 37), która niespodziewanie pokonała liderkę rankingu WTA – Ashleigh Barty. Obie panie zmierzą się dopiero po raz pierwszy w zawodowej karierze.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: Carine06 from UK / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*