WTA Adelaide 2021: Udany początek turnieju dla Igi Świątek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:4 niżej notowaną Madison Brengle w pierwszej rundzie turnieju z cyklu WTA 500 w Adelajdzie. Polka wzięła tym samym udany rewanż na Amerykance za porażkę z 2018 roku.

Triumfatorka Rolanda Garrosa znakomicie otworzyła wtorkowy pojedynek z rywalką notowaną na 81. miejscu w rankingu WTA i przełamała ją już w drugim gemie. Brengle odpowiedziała tym samym w kolejnej partii, po czym znów straciła atut własnego podania. Od stanu 3:1 Świątek kontrolowała już wydarzenia na korcie, grając zdecydowanie i agresywnie. Premierowego seta zakończyła efektownym asem.

Druga odsłona polsko-amerykańskiego starcia okazała się znacznie bardziej zacięta – dość powiedzieć, że Polka i Amerykanka przełamywały się w sumie aż pięciokrotnie, a cztery gemy były rozstrzygane na przewagi. Świątek potrafiła jednak przetrwać słabszy moment, w którym popełniła kilka niewymuszonych błędów (zwłaszcza w polu serwisowym) i od stanu 3:3 znów dominowała. Potem straciła jeszcze tylko jednego gema i zasłużenie awansowała do dalszej fazy turnieju z pulą nagród 535,5 tys. dolarów.

O awans do ćwierćfinału najlepsza polska tenisistka zagra w środę ze zwyciężczynią wewnątrzaustralijskiego starcia – Maddison Inglis (WTA 136), która po wyrównanej walce pokonała 5:7, 7:5, 6:4 grającą z dziką kartą Samanthę Stosur (WTA 107). Podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego będzie oczywiście faworytką.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: si.robi / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*