Marzysz o wyjeździe na mundial? Zobacz jak go zorganizować!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na mecz mistrzostw świata w piłce nożnej to marzenie chyba każdego fana tej dyscypliny sportu. Najlepsze drużyny z całego globu, tłumy kibiców, które zmierzają do kraju-gospodarza danej imprezy. Wyjazd na mecz mundialu to trudne logistyczne zadanie. Jak sobie zatem z nim poradzić? O czym pamiętać? Co koniecznie ze sobą zabrać?

Gdzie odbędzie się najbliższy mundial?

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to turniej, który rozgrywany jest cyklicznie, co cztery lata. Ostatnia impreza odbywała się w Rosji. Wówczas do wielkiego finału, który był rozgrywany w Moskwie, dotarły Francja oraz Chorwacja. Zwycięsko z tego starcia wyszli „Trójkolorowi”. 2 grudnia 2010 roku poznaliśmy gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku. Został nim Katar. Pojawiło się wiele wątpliwości co do tej kandydatury oraz uczciwości w trakcie procesu decyzyjnego. Również kibice nie byli zadowoleni. Każdy fan piłki nożnej przyzwyczaił się do tego, że zarówno mundial, jak i Euro rozgrywane są początkiem wakacji. Mecze oraz ich otoczka miały swój niepowtarzalny klimat. Jednak ze względów pogodowych, mistrzostwa świata zostanie rozegrany w na przełomie listopada oraz grudnia 2022 roku. Będzie to wyzwanie nie tylko dla piłkarzy, którzy będą musieli przerwać sezon klubowy, ale również dla kibiców, którzy będą chcieli udać się na mecze. 

Ile kosztują bilety na mecze mundialu w Katarze?

Choć Polska jeszcze nie awansowała na mundial i prawdopodobnie zagra w barażach, możesz już zakupić bilet na mecz mistrzostw świata w Katarze. Na wstępie musisz wiedzieć, że uczestnictwo nie będzie tanie. Najtańsze bilety (Match Club) kosztują 950 dolarów. Obejmuje to wejście na jeden mecz fazy grupowej. Ten rodzaj biletu uprawnia Cię również do zakupu karnetu na drugi mecz po promocyjnej cenie, która wynosi „tylko” 700 dolarów. Wejście na mecz otwarcia to wydatek rzędu ponad 10 tys. dolarów, z kolei na mecz finałowy to niecałe 15 tys. dolarów. Jak sfinansować zakup biletu na mundial? Jednym sposobem jest pożyczka na czek GIRO. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-online-na-czek-giro/.

Przelot oraz hotel

Jeśli już udało Ci się kupić bilet na mecz mistrzostw świata, pora na organizację lotu oraz zakwaterowania. Organizatorzy zapewniają, że będzie to pierwszy mundial, na którym na wszystkie mecze będzie się można dostać z jednego hotelu. John Kristich zapewnia, że trasa z bazy noclegowej na stadiony będzie wynosić maksymalnie 45 minut. 

A co z biletami lotniczymi? Do Kataru można dolecieć z Polski bezpośrednio lub z przesiadką. Do Dohy dostaniesz się z sześciu lotnisk: z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania oraz Katowic. Ceny biletów zaczynają się od 1500 do nawet 3500 złotych. Wszystko zależy od pory roku oraz daty zakupu wejściówki na pokład. W bilet warto zaopatrzyć się wcześniej. Dzięki temu możesz znaleźć interesującą promocję, a także będziesz miał pewność, że dostaniesz się do Kataru na interesujący Cię mecz. 

Jak sfinansować wyjazd na mecz mundialu?

Katar to jedno z droższych krajów-gospodarzy w ostatnich latach. W związku z tym musisz być przygotowany na wyższe, niż wcześniej ceny biletów na mecze. Droższe jest także życie na miejscu. Jak zatem sfinansować wyjazd na mecz mundialu? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest pożyczka online na raty. Firmy pozabankowe oferują różne oferty. Jeśli chcesz szybko i bez wychodzenia z domu sprawdzić różne propozycje, skorzystaj z porównywarek online. Jedną z nich znajdziesz na stronie sowafinansowa.pl. Nie czekaj na ostatni moment, weź pożyczkę i ciesz się piłkarskimi emocjami w Katarze. 

Zdjęcie główne: Thomas Serer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*