Filippo Ganna z dwoma niesamowitymi rekordami! Czy taki wynik da się przebić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filippo Ganna z pewnością zaliczy miniony tydzień do niezwykle udanych. Włoch najpierw ustanowił nowy rekord świata w jeździe godzinnej, by po kilku dniach zrobić to samo w wyścigu na dochodzenie.

Nowy rekord nie do pobicia?

Za sprawą spektakularnej formy sportowej Filippo Ganna ustanowił rekord globu w jeździe godzinnej. Na przestrzeni 60 minut włoski kolarz pokonał na torze w Grenchen odległość aż 56,792 kilometra! To zdecydowanie najlepszy wynik w historii tej dyscypliny – wątpliwe, aby ktoś był w stanie zbliżyć się do niego w najbliższych latach. O ogromnym znaczeniu sukcesu 26-latka najlepiej świadczy fakt, że potrafił on uzyskać lepszy rezultat także od zawodników korzystających z futurystycznego, zakazanego dziś sprzętu.

Kolejny tydzień, kolejny rekord!

Po sobotnim osiągnięciu popularny “Top Ganna” ani myślał się zatrzymywać. W miniony piątek Włoch sięgnął po złoty medal w wyścigu na dochodzenie podczas odbywających się we Francji mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Warto nadmienić, że dla Filippo było to piąte tego typu wyróżnienie w karierze – wcześniej triumfował w latach 2016, 2018, 2019 i 2020.

Co więcej, poza zdobyciem pierwszego miejsca Ganna ustanowił kolejny rekord świata, pokonując trasę w imponującym czasie 3:59.636.

zdj. główne: Angel Santos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*