Jak zabezpieczyć się na czas wyjazdu na narty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zima za pasem, a większość miłośników jazdy na nartach z pewnością już przygotowuje się do swojego wymarzonego urlopu na stoku. Z tego tekstu dowiesz się, jak łatwo zapewnić sobie ochronę na czas wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu.

Poszukaj dobrej oferty

Przeszukiwanie stron biur i porównywanie poszczególnych ofert z pewnością nie jest niczym przyjemnym. Wszystko jednak zmienia się, gdy do gry wchodzi kalkulator ubezpieczeniowy na podróż. To niepozorne narzędzie potrafi dobrać indywidualną ofertę ubezpieczeniową na wyjazd, tylko na podstawie kilku informacji o osobie, która ubiega się o ochronę. Dowiedz się więcej tutaj: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Sprzęt sportowy i umiejętności to nie wszystko – wykup polisę

Jeśli wiesz już, gdzie chcesz jechać i masz przygotowany sprzęt, czas na zastanowienie się, czego tak naprawdę potrzebujesz w kontekście zapewnienia sobie ochrony. Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy polisy turystycznej ukierunkowanej na narciarzy.

Pokrycie kosztów leczenia

Narciarstwo to sport stosunkowo kontuzyjny, szczególnie, jeśli mowa o początkujących zawodnikach. W sytuacji, gdy podczas wyjazdu będziesz zmuszony skorzystać z opieki medycznej, wszelkie koszty pokryje Twój ubezpieczyciel. Jest to niezwykle ważne ze względu na fakt, że w popularnych kurortach nie znajdziesz wielu publicznych placówek zdrowia, które akceptują karty EKUZ.

OC

Jak już wspominaliśmy, początkujący narciarze są wyjątkowo narażeni na kontuzje oraz wypadki. W sytuacji, gdy spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie, towarzystwo nie zostawi Cię samego. Wszystkie ofiary otrzymają odszkodowania, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich czynów.

NNW

Może też zdarzyć się tak, że główną ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia będziesz Ty. W takiej sytuacji otrzymasz pomoc finansową na leczenie oraz rehabilitację. Jeśli wypadek okaże się na tyle poważny, że poniesiesz śmierć, pieniądze trafią do osób wymienionych w umowie.

Poszukiwanie w górach

Narciarstwo bardzo często przyciąga osoby, które pasjonują się również górami. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pokrycie kosztów poszukiwań w górach, które zazwyczaj nie należą do tanich.

Ochrona sprzętu sportowego

Jeśli na lotnisku zgubisz lub zostaną Ci skradzione narty, ubezpieczyciel pomoże Ci finansowo. Będziesz mógł dokonać zakupów, które umożliwią Ci kontynuowanie podróży i otrzymasz za nie zwrot. Warunkiem jest jednak okazanie dowodów zakupów w postaci paragonów.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Koronawirus nie odpuszcza i każdy wyjazd jest klasyfikowany dzisiaj jako „niepewny”. W razie rezygnacji z podróży część poniesionych przez Ciebie kosztów zostanie zwróconych. Pamiętaj jednak, by dokładnie przeczytać warunki takiej umowy.

Jak widzisz, narciarze wcale nie muszą obawiać się konsekwencji niektórych zdarzeń występujących często podczas zimowych wyjazdów. Z polisą turystyczną możesz czuć się bezpiecznie i bez nerwów oddawać się swojej ulubionej dyscyplinie sportowej. Zasłużyłeś sobie na to po całym roku ciężkiej pracy.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*