Liga Narodów 2021: Niezły początek Polaków, niesamowity wyczyn Wilfredo Leona

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszy weekend tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów z sześcioma punktami zdobytymi w trzech meczach. Imponujące zwycięstwa w starciach przeciwko Włochom i Serbii przyćmiła niedzielna porażka ze Słowenią. Pomimo tego Vital Heynen może być umiarkowanie zadowolony z postawy swoich kadrowiczów. Komplet punktów zgromadziła za to Brazylia, a tuż za nią plasuje się Francja, która straciła tylko jedno „oczko”.

Liga Narodów 2021: Dwa zwycięstwa Polaków na początek turnieju

Piątek i sobota przebiegły pod znakiem dwóch pewnych wygranych podopiecznych Vitala Heynena. Aktualni mistrzowie świata na inaugurację turnieju w Rimini bez większych problemów poradzili sobie z Włochami, ogrywając ekipę dowodzoną przez Gianlorenzo Blenginiego 3:0. Warto jednak zaznaczyć, że gospodarze nie przystąpili do Ligi Narodów 2021 w najsilniejszym zestawieniu – tym razem zdecydowali się bowiem postawić na młodzież.

Następnego dnia Polakom przyszło zmierzyć się z zawsze groźną Serbią, która również wygrała swój pierwszy mecz. Niełatwy pojedynek zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:1, a swój niebywały kunszt po raz kolejny potwierdził fenomenalny Wilfredo Leon. Były reprezentant Kuby na przestrzeni czterech setów zanotował łącznie aż 13 asów serwisowych!

Liga Narodów 2021: Słoweński patent na mistrzów świata

Słowenia natomiast od dłuższego czasu stanowi dla Heynena ciężki orzech do zgryzienia – dość powiedzieć, że zawodnicy występujący z orzełkiem na piersi musieli uznać wyższość wicemistrzów Europy aż na trzech ostatnich czempionatach Starego Kontynentu! Podopieczni Alberto Giulianiego ewidentnie nie leżą Biało-Czerwonym i nie inaczej było tym razem. Nieszczególnie udane spotkanie naznaczone pokaźną liczbą błędów polskiego zespołu zakończyło się zasłużoną porażką 1:3.

Liga Narodów 2021, wyniki i tabela: Brazylia liderem, Polska poza czołową czwórką

Na chwilę obecną reprezentacja Polski z sześcioma punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli. Jedynym teamem, któremu w miniony weekend udało się wygrać wszystkie trzy spotkania i tym samym uzyskać komplet dziewięciu punktów okazał się jeden z faworytów całego turnieju, a więc Brazylia. Nie zawiedli również inni kandydaci do końcowego triumfu – wiceliderująca Francja zgromadziła osiem „oczek”, zaś znajdujące się za Trójkolorowymi Japonia i Rosja – po siedem.

Na zdjęciu wyróżniającym: reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn; foto: Krzysztof Porebski / Press Focus via Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*