Liga Mistrzów CEV: VERVA Warszawa nie sprostała wielkiej Modenie

Zaledwie 84 minuty trwał pojedynek wicemistrza Polski z jednym z faworytów do udziału w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dominacja Modeny nad stołeczną VERVĄ była zdecydowana i tylko w ostatnim secie drużyna Andrei Anastasiego mocniej postawiła się włoskiemu gigantowi. Na zakończenie turnieju w Roeselare Artura Szalpuka i spółkę czeka priorytetowy w kontekście ewentualnego wyjścia z grupy pojedynek z Kuzbassem Kemerowo.

Polsko-włoskie starcia w Lidze Mistrzów niezwykle rzadko kończą się triumfami przedstawicieli PlusLigi. Na przestrzeni ostatnich lat tylko ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potrafiła sporadycznie zwyciężać z ekipami z SuperLigi. Trójkolorowi mają na rozkładzie m.in. Modenę, którą w styczniu ubiegłego roku pokonali 3:1 przed własną publicznością. W środę osiągnięcie mistrza Polski chciała powtórzyć VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, ale włoski zespół szybko odarł ze złudzeń podopiecznych Anastasiego.

Rywale z Italii przede wszystkim znakomicie zagrywali, co pozwalało im wypracowywać przewagę zarówno w kluczowym fragmencie pierwszego seta, jak i całej drugiej odsłonie, w której najmocniej dominowali na parkiecie. W polu serwisowym (i nie tylko) brylowali rozgrywający Micah Christenson, atakujący Luca Vettori oraz przyjmujący Nemanja Petrić, uznany za najlepszego gracza meczu (15 pkt, 82% skuteczności w ataku). Dopiero w trzeciej partii, kiedy na boisku pozostali rezerwowi tego dnia Bartosz Kwolek i Jakub Ziobrowski, drużyna VERVY była w stanie odskoczyć Modenie na więcej niż jeden punkt (8:5, 12:10, 18:16) i zdołała nawet doprowadzić do gry na przewagi. Szansa na urwanie Włochom choćby jednego seta została jednak zaprzepaszczona przez błąd dotknięcia siatki. Mecz zakończył asem młody Daniele Lavia.

W drugim środowym spotkaniu grupy D Kuzbass Kemerowo ograł Knack Roeselare 3:0 (26:24, 25:16, 25:20). W konfrontacji z VERVĄ ekipa dowodzona przez legendarnego libero Aleksieja Werbowa także będzie faworytem. Rewanżowe pojedynki w tej grupie odbędą się w dniach 9-11 lutego, a w roli gospodarza turnieju wystąpi Modena.

Nie udało się. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa nie sprostała wielkiej Modena Volley i przegrała 0-3 (21:25, 17:25, 24:26)….