Turniej ATP w Dubaju – jak wyglądają szanse Hurkacza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już dzisiaj Hubert Hurkacz rozegra mecz drugiej rundy z Pawiełem Kotowem. Dwudziestoczteroletni Rosjanin to dla niego szansa na spektakularny awans do ćwierćfinału. Jeśli nasza rakieta numer jeden odniesie sukces, będzie mógł zawalczyć o wyczekiwany przez wszystkich mecz z Novakiem Djokoviciem.

Jak wyglądają przewidywania?

Po imponującym triumfie w Marsylii, Hurkacz miał rozegrać swój pierwszy mecz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Andym Murrayem – niestety z powodu kontuzji Szkot zrezygnował z uczestnictwa w turnieju.

Swój udział w ATP 500 Hurkacz rozpoczął od zaskakujaco trudnego meczu z Szewczenko, który zastąpił Murray’a. Choć Rosjanin zajmuje 119. miejsce w rankingu ATP, początkowo Hurkacz przegrał pierwszego seta 3:6. W drugim secie rozgrywka była znacznie bardziej wyrównana, a cały mecz szczęśliwie zakończył się zwycięstwem Hurkacza.

Już dzisiaj Wrocławianin rozegra decydujący mecz z Pawiełem Kotowem. Warto pamiętać, że w poniedziałek Rosjanin pokonał Australijczyka – Alexeia Popyrina – z którym grał po raz pierwszy. Mimo to do tej pory Kotow nie odnosił większych sukcesów w szlemach, co może napawać nadzieją. Jeśli Hurkacz odniesie dziś zwycięstwo, w ćwierćfinale będzie mógł zagrać z liderem ATP – Novakiem Djokoviciem.

Zdjęcie główne: Moises Alex/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*