UEFA przeniosła finał Ligi Mistrzów na Estádio do Dragão!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To już przesądzone – finał Ligi Mistrzów 2021 zostanie rozegrany nie jak pierwotnie planowano w Stambule, a w portugalskim Porto. W środowy wieczór informację potwierdziła u swoich źródeł brytyjska stacja Sky Sports, a we czwartek oficjalny komunikat wydała UEFA. Decyzja o zmianie lokalizacji najważniejszego meczu w europejskiej piłce klubowej podyktowana jest skomplikowaną sytuacją pandemiczną w Turcji, która trafiła na „czerwoną listę” Wielkiej Brytanii.

Stambuł ponownie stracił finał Ligi Mistrzów

Liczba zakażeń w Kraju Półksiężyca wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, wobec czego brytyjski rząd oraz Angielska Federacja Piłkarska (FA) apelowały ostatnio do kibiców, aby nie jechali oni na finał UEFA Champions League 2021, w którym zmierzą się dwa angielskie zespoły – Manchester City i Chelsea FC.

Boris Johnson zwrócił się natomiast do UEFA z prośbą o ekstraordynaryjną zmianę miejsca rozgrywania decydującego spotkania do innego kraju, w którym liczba dobowych zakażeń jest relatywnie niewielka. Okazuje się, że starania premiera Wielkiej Brytanii przyniosły zamierzony efekt. Jak poinformowała już w środę stacja Sky Sports, wzorem poprzedniego sezonu Europejska Unia Piłkarska zdecydowała o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Portugalii – tym razem jednak nie do Lizbony, lecz oddalonego od stolicy o ponad 300 km Porto. Oficjalny komunikat został opublikowany we czwartek.

The Citizens oraz The Blues będą zatem rywalizować na mogącym pomieścić nawet 50 tysięcy widzów Estádio do Dragão, czyli stadionie, gdzie na co dzień gra oraz trenuje FC Porto. Portugalia będzie tym samym zmuszona przynajmniej na jakiś czas znieść część ograniczeń dotyczących osób podróżujących ze Zjednoczonego Królestwa.

Gdzie i kiedy odbędzie się finał Ligi Mistrzów 2021?

Finał Ligi Mistrzów 2021 zostanie rozegrany w sobotę 29 maja o godzinie 21:00. Teraz, gdy wiadomo, że na trybunach na pewno zasiądą kibice, starcie angielskich gigantów zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco! Transmisję na żywo z meczu Manchester City vs Chelsea przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Polsat Sport Premium.

Na zdjęciu wyróżniającym: Estádio do Dragão; foto: Валерий Дед, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*