Co to są suplementy diety i dlaczego warto je stosować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zbilansowana dieta to podstawa, aby twój organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Niestety nierzadko ciężko dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wtedy warto wspomóc się suplementami diety. 

Czym są suplementy diety?

Według praca suplementem diety jest produkt, który składa się z substancji odżywczych. Traktować można go jako uzupełnienie normalnej żywności. Za suplementy uważane są skoncentrowane źródła minerałów, witamin i innych substancji. Są one ogromnym źródłem składników odżywczych, dzięki którym twój organizm może prawidłowo funkcjonować. 

Suplement diety może zawierać minerały, witaminy, mikro- i makroelementy, ale także ekstrakty roślinne, enzymy czy tłuszcze. Ogólne mówiąc, mogą zawierać to, co uzupełni dietę w substancje, których brakuje organizmowi do dobrego funkcjonowania. 

Dlaczego warto je stosować?

Suplementy diety warto stosować, ponieważ wspomagają one wiele różnych zadań w twoim ciele. Zadania, które spełniają to między innymi: 

  • Kosmetyczne — ich celem jest poprawienie wyglądu zewnętrznego. Główne tyczy się to wyglądu paznokci, skóry i włosów. Suplement diety dostarcza minerały i witaminy, które wpływają na odmładzanie i ogólna promienność cery. Ponadto zapobiegać mogą łamaniu się paznokci czy wypadaniu włosów. 
  • Profilaktyczne — dotyczy to głównie suplementów, które stosuje się w okresie jesienno-zimowym, gdy twoja odporność spada.  Ich głównym zadaniem jest zapobieganie skutkom ewentualnych niedoborów. Do tej grupy zaliczyć można także suplementy stosowane przez ewentualną terapią lekami. 
  • Lecznicze — celem suplementów jest leczenie skutków już istniejących niedoborów. Bardzo często stosuje się je jako pomoc w terapii innymi lekami, jako uzupełnienie diety oraz ogólne wzmocnienie organizmu. Suplementy często służą do odbudowy flory bakteryjnej, regeneracji wątroby czy innych organów. Celem dodania suplementów do dziennego menu, jest wsparcie leczenia. 

Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, jakie zadania pełni suplement diety, jest to tylko środek dodatkowy. Nie opieraj na nim całego leczenia i nie oczekuj natychmiastowych i spektakularnych efektów kosmetycznych. Aby utrzymać dobry stan zdrowia, musisz zwracać uwagę także na zdrowie odżywianie oraz odpowiednią aktywność fizyczną. Jeśli poszukujesz dla siebie odpowiednich suplementów, zajrzyj na stronę Vitama Nature, na której znajdziesz ich ogromny wybór. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Yaroslav Shuraev

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*