Jaki jest zakres świadczeń w ubezpieczeniach podróży?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie turystyczne to jedna z pierwszych rzeczy, o których powinniśmy pomyśleć, planując wakacje za granicą. Jest to nie tylko inwestycja w nasz komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jaki jest zakres świadczeń w ubezpieczeniach podróży i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej oferty?

Ubezpieczenie turystyczne a karta EKUZ – jakie są różnice?

Większość podróżnych, którzy mają doświadczenie z zagranicznymi wakacjami, na pewno słyszała kiedyś o karcie EKUZ. Jest to skrót od Europejskiej Karty Ubezpieczeń Zdrowotnych i jest jednym z najbardziej przydatnych dokumentów wyjazdowych. Potwierdza ona nasze prawa do korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej poza granicami kraju zamieszkania. Warunkiem jej uzyskania jest posiadanie ważnego ubezpieczenia (z tytułu pracy, edukacji itd.). Warto jednak pamiętać, że jest ona honorowana jedynie w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub zrzeszonych w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Alternatywą dla karty EKUZ jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Przynosi ono znacznie więcej korzyści i jest wybierane nie tylko przez osoby, które planują zagraniczne wakacje, lecz także przez tych, którzy zwiedzają Polskę. Pokrywa ono koszty, które są związane, np. z transportem medycznym (również tym zakładającym powrót do kraju), hospitalizacją i podawanymi podczas niej lekami.

Gdzie szukać sprawdzonych ofert ubezpieczeniowych?

Rynek ubezpieczeniowy przesycony jest różnorodnymi ofertami skierowanymi do turystów. Jednak jak wśród tylu propozycji znaleźć tę, która będzie nie tylko spełniała nasze oczekiwania, lecz także opłacała się finansowo? Warto korzystać z usług doświadczonych ubezpieczycieli, którzy stawiają przede wszystkim na najwyższą jakość świadczonych usług.

Przy wyborze odpowiedniej oferty powinniśmy się również sugerować zakresem oferowanych świadczeń. Ważna jest nie tylko ochrona zdrowia, lecz także bagażu lub innych cennych przedmiotów. Wszelkiego rodzaju kradzieże, czy zagubienia bagażu zdarzają się stosunkowo często. Więcej cennych informacji znajdziesz na stronie Generali: https://www.polisaturystyczna.pl/zgloszenie-szkody/generali-ubezpieczenie-podrozy-zagranicznych.

Ubezpieczenie turystyczne – czy pokrywa jedynie koszty związane z leczeniem?

Ubezpieczenie turystyczne wielu osobom kojarzy się jedynie z pokryciem kosztów związanych z ewentualnym leczeniem. Jednak dobre polisy oferują również ubezpieczenie mienia, sprzętu sportowego lub bagażu. W przypadku wystąpienia wydarzeń losowych, takich jak choroba, polisa pokryje również zobowiązania finansowe, które wynikają z kar za odwołanie biletów lotniczych lub innych rezerwacji poczynionych na rzecz wyjazdu.

Jeśli wykupujesz polisę turystyczną po raz pierwszy lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, warto odwiedzić takie portale jak polisaturystyczna.pl. Jest to kompletne kompendium wiedzy dla podróżujących. Najważniejsze informacje znajdziesz pod linkiem:https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-za-granica-o-czym-warto-pamietac.

Fot.: Ross Parmly/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*