Reprezentacja Polski przegrała z Izraelem, ale jest blisko awansu na EuroBasket

Reprezentacja Polski w koszykówce przegrała w Walencji z Izraelem 72:78 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2022. Mimo nieznacznej porażki, Biało-Czerwoni są zaledwie o krok od awansu na EuroBasket.

To był setny mecz reprezentacji Polski pod wodzą amerykańskiego selekcjonera Mike’a Taylora. Niestety nie udał się rewanż na Izraelu za porażkę 71:75 z lutego. Nie pomógł też powrót do drużyny jednego z liderów, Mateusza Ponitki. Bez A.J. Slaughtera oraz niepowołanego Adama Waczyńskiego Polacy nieznacznie przegrali z zespołem, który zapewnił sobie wyjście z grupy.

Po pierwszej kwarcie Polska prowadziła 18:16. W drugiej przewaga wzrosła nawet do siedmiu punktów, ale wówczas inicjatywę przejęli rywale, a Biało-Czerwoni zupełnie przestali trafiać. W efekcie na przerwę schodzili przegrywając 32:41. Mimo lepszej postawy w dwóch pozostałych kwartach i zaciętej końcówki, Izrael wygrał różnicą dwóch punktów. Kilka celniejszych rzutów i wynik mógłby być inny.

⚪️🔴 IZRAEL vs. POLSKA | SKRÓT

⚪️🔴 Najlepsze akcje #KoszKadra w meczu z Izraelem ⤵️

Dziękujemy za walkę do końca!

#DawajPolska

Energa SA Emocje do pełna Suzuki Polska

Opublikowany przez KOSZ KADRA Poniedziałek, 30 listopada 2020

Przegrana oznacza, że Polacy definitywnie stracili szansę na wygranie grupy A. Wieczorem Hiszpania pokonała Rumunię 94:41 i także zapewniła sobie awans na EuroBasket 2022, choć zajmuje w grupie trzecie miejsce, za Polską. Kadra Taylora też jest jednak bardzo bliska uzyskania promocji na ME 2022. Tylko zwycięstwo Rumunów z Izraelem, a następnie rozbicie przez nich Polski ponad 30 punktami odebrałoby nam przepustkę na czempionat kosztem ostatniej obecnie drużyny w stawce.

Mecze Polska – Hiszpania i Polska – Rumunia odbędą się w lutym przyszłego roku. Ich lokalizacja nie jest jeszcze znana. Możliwe, że gospodarzem „bańki” będzie Polska.

Izrael – Polska 78:72 (16:18, 25:14, 21:20, 16:20)

Izrael: Jake Cohen 14, Gal Mekel 12, Yifath Ziv 9, Guy Pnini 9, Tomer Ginat 8, Yam Madar 6, Idan Zalmanson 6, Nimrod Levi 5, Tamir Blatt 3, Golan Gutt 3, Rafael Menco 2, Ben Carter 1
Polska: Mateusz Ponitka 23, Michał Sokołowski 15, Damian Kulig 11, Michał Michalak 9, Aaron Cel 5, Łukasz Koszarek 5, Kamil Łączyński 2, Dominik Olejniczak 2, Karol Gruszecki, Adam Hrycaniuk, Łukasz Kolenda, Jarosław Zyskowski