Strona główna > INNE SPORTY > Strade Bianche i zawiedzione nadzieje Kwiatkowskiego

Strade Bianche i zawiedzione nadzieje Kwiatkowskiego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed wyścigiem w Toskanii Michał Kwiatkowski nie ukrywał nadziei na zwycięstwo. Podkreślał, że zrobi wszystko, aby pokonać swoich głównych rywali. Ostatecznie finiszował na dość odległej od podium lokacie, co stanowi niemałe rozczarowanie.

Strade Bianche – inauguracja sezonu

Dla Michała Kwiatkowskiego jeżdżącego w teamie Ineos start we włoskim Strade Bianche to tegoroczna inauguracja sezonu kolarskiego, który ze względu na pandemię koronawirusa jest zdecydowanie inny niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czołowi kolarze świata wrócili do ścigania znacznie później niż dotychczas, a duża kumulacja imprez sprawia, że będzie to wyjątkowe wyzwanie kondycyjne nawet dla najlepszych zawodników.


 

Trzeci medal wciąż w sferze marzeń

Przez większość wyścigu Michał Kwiatkowski radził sobie dosyć dobrze, jednak od ścisłej czołówki zaczął wyraźnie odstawać mniej więcej na 50 kilometrów przed metą. Ostatecznie dwukrotny triumfator wyścigu (Kwiatkowski wygrał Strade Bianche w 2014 oraz 2017 roku – przyp. red.) ukończył tegoroczne zmagania na dwunastej pozycji. Jego strata do lidera wyniosła ponad 10 minut. Wyścig wygrał Wout van Aert – Belg z teamu Jumbo-Visma.

Mogą Ci się spodobać
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Mamy pierwszy medal! Sukces wioślarek osładza trudną olimpiadę
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Polska nadal bez medalu. Porażka Igi Świątek, przełamanie siatkarzy
Turniej Czterech Skoczni: Protest przyniósł skutek. Polacy wystartują w Oberstdorfie!
Polacy nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

Zostaw komentarz